Anzer Balı 1000gr (Mühürlü - Sertifikalı - Coğrafi İşaretli)

Anzer Balı 1000gr (Mühürlü - Sertifikalı - Coğrafi İşaretli)

2.500,00 ₺

-
+

2023 YILI MAHSÜL SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.   İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ. YENİ GÖNDERECEĞİMİZ ÜRÜNLER COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZDİR. LÜTFEN COĞRAFİ İŞARET OLMAYAN ÜRÜNLERE İTİBAR ETMEYİNİZ.

KARGO BEDELİ ALICIYA AİTTİR. KARGOLARIMIZ KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLMEKTEDİR. 

S.S. ANZER BALLIKÖY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİMİZ TARAFINDAN 2016 YILI ANZER BALI VE ANZER POLENİ SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. 1 KG, 500 Gr. ve 250 Gr. olarak satışa sunulan ürünlerimizin üzerinde sahteciliğe karşı  PATENT NUMARALARIMIZ , TSE NUMARAMIZ , İŞLETME KAYIT NUMARAMIZ VE KOOPERATİF MÜHÜRÜMÜZ İLE KARE KODUMUZ YER ALMAKTADIR.

 

S.S. Anzer Ballıköy Kalkınma Kooperatifi Rize ile, İkizdere ilçesi eski ve bilinen adıyla Anzer, yeni adıyla Ballıköyde dünyaca ünlü Anzer balını belli bir standarta tutmak ve korumak amacıyla Anzer köyü halkı tarafından 1988 yılında kurulmuştur.

 

Kooperatifimizin merkezi Rize şehir merkezidir. Kooperatifimizin 114 (yüz on dört) ortağı bulunmaktadır. Dünya ölçeğinde en çok taklit edilen, sahtesi en çok piyasaya sürülmek istenen Anzer balının kooperatifimiz ortağı ve diğer Anzer köyü (Ballıköy) halkı tarafından üretilen ballar genel olarak Ağustos ayı başında sağılmakta ve kooperatifimize teslim edilmektedir.

 

Üreticilerimiz ürettikleri Anzer balını kooperatifimize getirip kooperatif yönetiminden en az 3 veya 4 kişi ve bir de gıda mühendisi nezaretinde gelen Anzer balından 250 gram cam kavanozdan numune alınır ve numaralandırılır. Gelen bal tartılarak 3 nüsha seklinde tutanak tutulur.

 

Geriye kalan bala da aynı numara vurulur, tartılır  3 nüsha halindeki fişe işlenir. 3 nüshanın bir tanesi üreticiye, bir tanesi getirilen bala,  bir tanesi de  kooperatifimize kalır. Teslim alınan bal çelik ve alarmlı dolaplarımıza mühürlenip konur. Alınan 250 gramlık numune Hacettepe Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Uygulamalı Biyoloji Ana Bilim Dalı‘na gönderilir.

 

Balda polen tahlili, rutubeti, şekeri, glikozu ve sakaroz tahlilleri yapılır. Anzer balına uygunluk gösterip göstermediği kooperatifimize resmi bir yazı ile bildirilir. Şunu belirtmek isteriz ki  Hacettepe Üniversitesi kesin ve kesinlikle kooperatifimiz haricinde Anzer balı tahlilini başka hiç bir gerçek ve tüzel kişiliğe yapmamaktadır.

 

Anzer balına uygunluk göstermeyen ballar üreticilere geri  iade edilir. Tahlil ücreti üreticilerden tahsil edilir. Anzer balına uygunluk gösteren ballar üreticiden tartılarak teslim alınır. Kooperatifimiz yönetiminden en az 3 kişi ve gıda mühendisi nezaretinde çalışan kişilerle beraber hijyenik bir ortamda 250 gram, 500 gram ve 1000 gram olarak cam kavanozlara güvenlik bandajı  vurulup ve etiketlenip kursun mühürle mühürlenip dolumu yapılmış olur.

 

Kooperatifimizin üretim izni, dolum izni, TSE belgesi, Türk Patent Enstitüsü’nden Anzer ve Anzer balı markalarımız bulunmaktadır. Ayrıca kooperatifimizin hiç bir yerde satış müdürlüğü ve distribütörlüğü bulunmamaktadır.Direkt üreticiden halka arz seklinde çalışmaktayız.

 

Piyasadaki sahte Anzer balı  satıcılarına aldanmayınız ve inanmayınız. Son zamanlarda bazı  internet sitelerinde Anzer ismini kullanarak site açanlar bulunmaktadır ve bazılarında Türk Patent Enstitüsü’nden  Anzer..x  Anzer ..y gibi eklemeli markalar bulunmaktadır. Bunların kesin ve kesinlikle Anzer balıyla uzaktan ve yakından alakaları yoktur. Bazılarıyla da  hukuk yoluyla mücadelemiz devam etmektedir.

Anzer Bal ve Polen Grubu tüm ürünlerimizin satışı sadece kooperatifimiz tarafından yapılmaktadır. Başka kurum kuruluş veya aracılara itibar etmeyiniz.  

2016 sezonu ANZER BALI ve ANZER POLENİ satışlarımız kooperatifimizde başlamıştır. Hasta ve hasta yakınlarına öncelik verdiğimiz bal ve polen satın almak için kooperatifimize taleplerinizi iletebilirsiniz. Yenilenen Anzer Balı ve Anzer poleni ambalajlarımızda PATENT NUMARALARIMIZ , TSE NUMARAMIZ , İŞLETME KAYIT NUMARAMIZ 
VE KOOPERATİF MÜHÜRÜMÜZ İLE KARE KODUMUZ 
'u mutlaka  arayınız.

 

 

Anzer Balı ve Anzer Balının Yetiştirildiği Anzer Yaylası Tanıtım Videosu

 

 

Bal / Polen Talep Formu

*
*
*
*
*

*

Benzer Anzer Balı